XVIII Ogólnopolski Turniej Nalewek

Lublin jest stolicą polskich nalewek. Tu tu, w 2002 roku odbył się za sprawą Kresowej Akademii Smaku pierwszy w Polsce konkurs nalewek. W 2003 roku na II Ogólnopolskim Turnieju Nalewek w Lublinie pojawili się Piotr Bikont i Robert Makłowicz, który zachwycony ideą napisał we "Wprost", że jeden turniej nalewek wart jest więcej niż dyskografia Piaska i wszystkie dzieła Andrzeja Jaskierni. W 2003 roku, na kolejnym turnieju w Domu Architekta w Kazimierzu Dolnym kapituła w składzie: Krzysztof Cugowski, Piotr Bikont i Robert Makłowicz oceniła ponad 100 nalewek. I potoczyło się, kolejne konkursy w Knajpie u Fryzjera i Dworze Anna - gromadziły pierwsze nazwiska polskiej kultury w kapitule i fantastycznych nalewkowiczów, takich jak Hieronim Błażejak. O historii turniejów możecie przeczytać na portalu Apetycik.pl - zapraszamy

Od 5 lat Ogólnopolski Turniej Nalewek towarzyszy naszemu festiwalowi i odbywa się w gościnnych progach restauracji Old Pub. Tegoroczna, XVIII edycja odbędzie się w sobotę 7 września, a w kapitule oceniającej polskie nalewki zasiądą Hanna Szymanderska, Jan Babczyszyn, prof. Jarosław Dumanowski, Zbigniew Sierszuła, Paweł Loroch, Witold Wróbel. Zasady konkursowe są niezmiennie te same. Ilość nalewek zgłoszonych przez jednego uczestnika jest dowolna, należy dostarczyć po 2 butelki każdego "tytułu". 

Wzorem roku ubiegłego konkursowi towarzyszy Noc Nalewek, wspólne święto tych, co nalewki tworzą, tych co się uczą oraz naszych gości. W tym roku Noc Nalewek może przynieść nieoczekiwany obrót, wszak w sobotę 7 września odbędzie się benefis Roberta Makłowicza - przyjaciela naszych konkursów i festiwalu.

Jak przed rokiem konkursowi nalewek towarzyszyć będzie Potyczka destylatów, która ma na celu przypominanie tradycji, odkrywanie smaków najlepszych destylatów owocowych i ich wyróżnianie. Destylaty oceni osobna kapituła, starannie dobrana pod kątem mocy destylatów. 

Każdy z uczestników jest zobowiązany złożyć oświadczenie, że zgłaszana do konkursu nalewka jest produktem wytworzonym na bazie wyrobów alkoholowych, nabytych w placówkach handlowych, uprawnionych do sprzedaży tychże wyrobów w Polsce. A napój (szczególnie destylat) wytworzony został z zachowaniem prawidłowych zasad i warunków do wytwarzania i przechowywania produktów spożywczych. Nie zawiera też toksyn lub innych szkodliwych substancji (z wyłączeniem alkoholu). 

  

Zapraszamy serdecznie na najstarszy w Polsce konkurs nalewek. Jego historia zaczęła się tak:).

UWAGA. Nalewki należy dostarczyć do restauracji Old Pub najpóźniej do godz. 13 w sobotę 7 września 2013 wraz z wypełnionymi kartami zgłoszeń. Osoby, które nie mogą przybyć na nasz turniej osobiście mogą wysłać nalewki wraz z kartami zgłoszeń na adres: Restauracja OLD PUB Stare Miasto w Lublinie. Grodzka 8, 20-112 Lublin. W sprawie wątpliwości, uwag, wniosków i pomysłów na uświetnienie zjazdu pasjonatów nalewek podczas naszego festiwalu polecamy kontakt z Waldemarem Suliszem, dyrektorem artystycznym festiwalu, pomysłodawcą i organizatorem pierwszych turniejów nalewek w Polsce, zwanego "Ojcem" polskich nalewek - 515 267 177

Telefony kontaktowe do Old Pub: 81 743 71 27, 81 534 88 20. e-mail: info@oldpub.pl

PROGRAM

5-8 WRZEŚNIA 2013 R.

Warsztaty Smakuj życie. Program!

6-8 WRZEŚNIA 2013 R.

Benefis Roberta Makłowicza

7 WRZEŚNIA 2013 R.
GODZ. 20:30
SCENA PLAC PO FARZE

XVIII Ogólnopolski Turniej Nalewek

7 września 2013 R.
15.00
Restauracja Old Pub

Jarmark św. Jacka

5-8 WRZEŚNIA 2013 R.

STARE MIASTO

Tadeusz Rolke

8 WRZEŚNIA 2013 R.
GODZ. 18:00
PUB U FOTOGRAFA