Benefis Roberta Makłowicza

Pochodzi z rodziny o korzeniach polskich, ukraińskich, ormiańskich, węgierskich i austriackich. Historyk, publicysta, bohater cyklu reportaży „Podróże kulinarne Roberta Makłowicza”. Od 2008 prowadzi w TVP2 program telewizyjny „Makłowicz w podróży”.

Odkrywca wielokulturowych smaków Polski i Europy, który pokazuje, że jedzenie jest częścią kultury. Obywatel Polski i Chorwacji. Autor książek: C.K. Kuchnia, Zjeść Kraków. Przewodnik subiektywny, Dialogi języka z podniebieniem, Podróże kulinarne Roberta Makłowicza. Smak Węgier, Stół z niepowyłamywanymi nogami, Fuzja Smaków. Podróże kulinarne Roberta Makłowicza, Cafe Museum.

W Lublinie, podczas festiwalu będzie miał swój pierwszy benefis przygotowany wraz Polską Akademią Smaku na Zamku Lubelskim. Makłowicz będzie także gościem Salonu Literackiego. W benefisie wezmą udział Hanna Szymanderska, Jean Bos, królewski kucharz z Brukseli, Paweł Loroch, Antyradio, TVP. Oraz zaproszeni artyści. Część oficjalna z laudacją odbędzie się na Zamku Lubelskim, część artystyczna rozpocznie się o 20.30 na scenie - po koncercie Kal Band. Benefis Roberta Makłowicza poprowadzi Paweł Loroch.

Dania artystyczne i kulinarne dla Mistrza przygotowuje 6 największych festiwali Smaku w Polsce: Good Food w Warszawie, Europa na Widelcu we Wrocławiu, Ogólnopolski Festiwal Dobrego Smaku w Poznaniu, Europejski Festiwal Smaku w Lublinie, Festiwalu Smaku w Grucznie i Ogólnopolskiego Festiwalu Pasztetników i Potraw z Gęsi w Ostrzeszowie - pod doświadczonym okiem Jana Babczyszyna, prezesa Polskiej Akademii Smaku. 

O 22 zapraszamy na oficjalne afterparty Europejskiego Festiwalu Smaku w klubie Dom Kultury. Dla Roberta Makłowicza i 500 gości zagrają DJ Ya-Neck + -projekt specjalny. Będą urodzinowe toasty ormiańskie, polskie i CK (Austro-Węgry). Przewidywany termin zakończenia 6 rano.

http://www.maklowicz.pl 

PROGRAM

5-8 WRZEŚNIA 2013 R.

Warsztaty Smakuj życie. Program!

6-8 WRZEŚNIA 2013 R.

Benefis Roberta Makłowicza

7 WRZEŚNIA 2013 R.
GODZ. 20:30
SCENA PLAC PO FARZE

XVIII Ogólnopolski Turniej Nalewek

7 września 2013 R.
15.00
Restauracja Old Pub

Jarmark św. Jacka

5-8 WRZEŚNIA 2013 R.

STARE MIASTO

Tadeusz Rolke

8 WRZEŚNIA 2013 R.
GODZ. 18:00
PUB U FOTOGRAFA