Jarmark św. Jacka

Europejski Festiwal Smaku to największa plenerowa impreza kulinarno-kulturalna w Polsce. Festiwal odbywa się co roku, w drugi weekend września. Jego najbliższa, V edycja odbędzie się w dniach 5 (czwartek) - 8 (niedziela) września 2013.

Głównym miejscem festiwalowych działań jest lubelskie Stare Miasto. To tu ulokowany jest Jarmark św. Jacka. W związku z dużym zainteresowaniem 5 edycją festiwalu w tym roku dwukrotnie zwiększamy przestrzeń dla wystawców. Stoiska wystawiennicze pojawią się także na Błoniach pod Zamkiem, gdzie będzie mieściła się także strefa restauracji oraz na Placu Rybnym (małe lokalne browary, Targ Rybny)

Dziesiątki tysięcy spragnionych najwyższej jakości produktów i potraw smakoszy i wielbicieli kulinariów odwiedzają Stare Miasto. To właśnie tysiące klientów i wspaniała atmosfera imprezy sprawiają, że liczba wystawców Jarmarku św. Jacka z roku na rok staje się coraz liczniejsza. Wszyscy zgodnie podkreślają, że pod względem sprzedaży to jedna z najlepszych imprez targowych w Polsce.

Jarmark św. Jacka to bardzo ważny element Europejskiego Festiwalu Smaku w Lublinie. Stragany i domki zapełniają historyczne lubelskie Stare Miasto i stanowią świetne dopełnienie wspaniałego klimatu towarzyszącego wystawom, warsztatom, projekcjom filmowym a przede wszystkim bardzo wysmakowanym koncertom muzycznym, na którym w tym roku wystąpi słynny zespół Balkanika i Original Balkan Gypsy Kal Band from Serbia.

Dodatkowa atrakcja to benefis Roberta Makłowicza, który zdecydował się obchodzić jubileusz swojej pracy w Lublinie i obecność kulinarnych gwiazd: Jeana Bosa, kucharza króla Belgii, Pawła Lorocha z Pytania na śniadanie, Agnieszki Kręglickiej z Wysokich Obcasów i Hanny Szymanderskiej, autorki kilkudziesięciu książek kulinarnych.

Ponad 100 kramów oferujących produkty tradycyjne, regionalne, ekologiczne, kulinarne specjały ze wszystkich regionów Europy, Polski a szczególnie z całej bardzo ekologicznej Lubelszczyzny to magnes, który ściąga na nasz festiwal mieszkańców z całej Lubelszczyzny oraz turystów z Białegostoku, Gdańska, Krakowa, Poznania, Wrocławia. Dzięki Portowi Lotniczemu Lublin w tym roku po raz pierwszy spodziewamy się gości z Norwegii, Irlandii i Wielkiej Brytanii, dla których wizyta w Lublinie to okazja zaopatrzenia się doskonałą żywność w konkurencyjnej cenie.

W tym roku przewidziano miejsce dla kramów prowadzonych przez restauratorów, którzy będą mieli okazję do zaprezentowania swojego kunsztu, stanowiącego wizytówkę restauracji.

Zgłoszenia wystawców:

Robert Pływacz, producent festiwalu
Agencja „RAKI”
ul. Inżynierska 3
20-486 Lublin
NIP 823-118-81-95
Tel. + 48 607 263-419
mail: efslublin@gmail.com

Karta zgłoszenia dostępna tutaj:

A. Jarmark św. Jacka na Starym Mieście

B. Targ na Placu Rybnym

C. Zielony Targ na Błoniach pod Zamkiem

Zobacz regulamin jarmarku 

PROGRAM

5-8 WRZEŚNIA 2013 R.

Warsztaty Smakuj życie. Program!

6-8 WRZEŚNIA 2013 R.

Benefis Roberta Makłowicza

7 WRZEŚNIA 2013 R.
GODZ. 20:30
SCENA PLAC PO FARZE

XVIII Ogólnopolski Turniej Nalewek

7 września 2013 R.
15.00
Restauracja Old Pub

Jarmark św. Jacka

5-8 WRZEŚNIA 2013 R.

STARE MIASTO

Tadeusz Rolke

8 WRZEŚNIA 2013 R.
GODZ. 18:00
PUB U FOTOGRAFA