Smaki kultury

Integralną częścią festiwalu są wystawy. Na dziedzińcu zamkowym chcemy pokazać prestiżową wystawę wybitnego fotografa Czesława Czaplińskiego „Polscy Artyści Europie”. Ekspozycję tworzą wielkoformatowe portrety wybitnych i cenionych w świecie artystów polskich lub z Polski pochodzących. Wybrane indywidualności są postaciami rozpoznawanymi nie tylko w Polsce, lecz także w Europie i na świecie. To sylwetki znakomitych ambasadorów polskiej sztuki, a ich osiągnięcia twórcze stanowią część dorobku kulturowego współczesnej Europy.

W Muzeum Lubelskim – „Natura i harmonia”. W „Pubie u Fotografa” – „Kupcy”, fotografie Tadeusza Rolke i Grupy Twórczej Motycz. Na finał „Bałdyga i przyjaciele”: po raz pierwszy w Lublinie zobaczymy prace międzynarodowych mistrzów grafiki. Oraz projekt Andrzeja Koziary „Lubelskie lubię tańczyć”.

Wraz z firmą Leica w Galerii Scena Plastyczna KUL warsztaty fotograficzne poprowadzą Tadeusz Rolke i Leszek Mądzik. W Bramie Grodzkiej pokażemy wystawę „Ryby w sztuce”. Malowniczy Plac Rybny zamieni się w Kino pod Gwiazdami. Wraz ze Stowarzyszeniem Festiwal Brunona Schulza na filmach odżyje Drohobycz, zaśpiewa Alfred Schreyer, uczeń Brunona Schulza. W Salonie literackim – spotkacie poetów lubelskich, związanych z kwartalnikiem „Akcent”, Roberta Makłowicza, Hannę Szymanderską, Tadeusza Rolke, Mistrza fotoreportażu i dziennikarzy „Trójki”.

W nowym cyklu „Rozmównica” – gościem specjalnym będzie Colin P. Sisson, nauczyciel duchowy z Nowej Zelandii, osiem jego książek to bestsellery EMPIK. Wraz z ks. Ryszardem Sierańskim, który ewangelizował młodzież w Jarocinie, psychoterapeutą Jackiem Szastem i zaproszonymi gośćmi (duchowni różnych wyznań) poprowadzi otwarte wykłady i warsztaty „Smakuj życie”.

Program 5 edycji Europejskiego Festiwalu Smaku w Lublinie wciąż jest otwarty i może ulec zmianie na lepsze. Informacje: Waldemar Sulisz, dyrektor artystyczny festiwalu: 515 267 177, mail: waldemar.sulisz@gmail.com

 

PROGRAM

5-8 WRZEŚNIA 2013 R.

Warsztaty Smakuj życie. Program!

6-8 WRZEŚNIA 2013 R.

Benefis Roberta Makłowicza

7 WRZEŚNIA 2013 R.
GODZ. 20:30
SCENA PLAC PO FARZE

XVIII Ogólnopolski Turniej Nalewek

7 września 2013 R.
15.00
Restauracja Old Pub

Jarmark św. Jacka

5-8 WRZEŚNIA 2013 R.

STARE MIASTO

Tadeusz Rolke

8 WRZEŚNIA 2013 R.
GODZ. 18:00
PUB U FOTOGRAFA