Nowe. Smaki The Rolling Stones

Od kilkunastu lat Shirley Watts, żona perkusisty The Rolling Stones wydaje tysiące dolarów na słynnych janowskich aukcjach koni arabskich. Zawsze zatrzymują się w tym samym miejscu. To pensjonat Uroczysko Zaborek. W lipcu 2007 r., przed słynnym koncertem na Służewcu zespołu Rolling Stones, perkusista Charlie Watts wraz z małżonką Shirley także mieszkali w Janowie Podlaskim.

Na miejscu mają do dyspozycji specjalny pokój muzyczny w zabytkowej plebanii pochodzącej z 1880 roku. Tu znajdują kojącą ciszę, magię nadbużańskich klimatów i wspaniałą kuchnię. – Są niezwykle skromni i serdeczni. Pamiętam, jak podczas jednego z pobytów zabrakło nam samochodów, żeby podjechać na aukcję. Charlie Watts ustąpił miejsca paniom i pojechał na „pace” busa, żeby wraz z małżonką zrealizować transakcje warte kilkaset tysięcy złotych - śmieje się Arkadiusz Okoń, właściciel pensjonatu.

Oboje są wegetarianami. – I wielkimi smakoszami. Dlatego staramy się, aby podlaska kuchnia w naszym wydaniu była jak najbardziej atrakcyjna. Shirley zajada się pieczonymi ziemniaczkami, oboje bardzo lubią nasze bliny z sosem grzybowym, na deser podajemy im słodkie placuszki z rodzynkami – mówi Lucyna Okoń. I właśnie takich przysmaków spróbujecie w piątek 6 września na Scenie Smaku, ustawionej na placu Po Farze. Będzie także kulinarna premiera. Czyli pieczone pierożki z karpia. Pokaz rozpocznie się w piątek 6 września o godz. 17.


A my przypominamy, że to tylko jedno z ponad 100 wydarzeń 5 edycji Europejskiego Festiwalu Smaku. Zapraszamy do Lublina. Magicznego miasta, które na pewno was zainspiruje. Stolicy Województwa Lubelskiego, regionu, gdzie warto smakować życie.

Fot. http://www.e-wspolnota.com 

 

PROGRAM

5-8 WRZEŚNIA 2013 R.

Warsztaty Smakuj życie. Program!

6-8 WRZEŚNIA 2013 R.

Benefis Roberta Makłowicza

7 WRZEŚNIA 2013 R.
GODZ. 20:30
SCENA PLAC PO FARZE

XVIII Ogólnopolski Turniej Nalewek

7 września 2013 R.
15.00
Restauracja Old Pub

Jarmark św. Jacka

5-8 WRZEŚNIA 2013 R.

STARE MIASTO

Tadeusz Rolke

8 WRZEŚNIA 2013 R.
GODZ. 18:00
PUB U FOTOGRAFA