Konkurs „Lubelskie Smaki”!

Dla naszego festiwalu to jedno z najistotniejszych wydarzeń, podczas którego odkrywamy, a w tym roku udowadniamy, że kuchnia lubelska przeżywa w Polsce prawdziwy rensesans. W tym roku konkurs ma wyjątkowo profesjonalny wymiar. Wszystkie potrawy będą przygotowywane na żywo, z wykorzystaniem różnych technik gotowania. Nad całością czuwa Jean Bos - jeden z najwybitniejszych kucharzy w Europie, który na festiwalu będzie miał osobny pokaz w cyklu "Europa na talerzu".
Rywalizacja będzie miała charakter publicznej prezentacji, w ramach Europejskiego Festiwalu Smaku, a dzięki lokalizacji na Zamku będzie ją mógł śledzić każdy zainteresowany. Warto podkreślić, że konkurs ma ciekawy program imprez towarzyszących o charakterze kulinarnym, kulturalnym i promocyjnym, m.in. mistrzowskie pokazy i szkolenia dla uczestników oraz dla publiczności. Organizatorem konkursu „Lubelskie Smaki”, który w tym roku przebiega pod hasłem „Renesans kulinarny”, jest Departament Promocji i Turystyki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego.  

Natomiast doradcami merytorycznymi konkursu są: Stowarzyszenie Euro-Toques Polska oraz Willa Win Sp. z o.o. z Lublina.  Wydarzenie powyższe ma popularyzować tradycyjną kuchnię Regionu Lubelskiego, uznawaną przez znawców za jedną z najbardziej oryginalnych i najsmaczniejszych w kraju. Uczestnicy konkursu przygotują potrawy na bazie produktów charakterystycznych dla naszego regionu (m.in. kasza, jaja, gęsina, jagnięcina, owoce leśne, śmietana, ser żółty). Jakość, smak potraw i kreatywność kucharzy oceni profesjonalne jury złożone z szefów kuchni. Warunki uczestnictwa określa regulamin , a zainteresowani powinni w terminie do 21 sierpnia 2013 r. przesłać formularz zgłoszenia .    

Szczegółowy program wszystkich wydarzeń pojawi się w najbliższym czasie na stronach: www.lubelskie.pl .  
regulamin 

PROGRAM

5-8 WRZEŚNIA 2013 R.

Warsztaty Smakuj życie. Program!

6-8 WRZEŚNIA 2013 R.

Benefis Roberta Makłowicza

7 WRZEŚNIA 2013 R.
GODZ. 20:30
SCENA PLAC PO FARZE

XVIII Ogólnopolski Turniej Nalewek

7 września 2013 R.
15.00
Restauracja Old Pub

Jarmark św. Jacka

5-8 WRZEŚNIA 2013 R.

STARE MIASTO

Tadeusz Rolke

8 WRZEŚNIA 2013 R.
GODZ. 18:00
PUB U FOTOGRAFA